Кошничка 0 x

Product

Beauty of Joseon Green Plum Refreshing Cleanser 100ml

980 ден 531 ден

Нема на залиха

Кога барате производ за чистење на лицето, важно е да проверите дали има одлична способност за чистење без да ја наруши бариерата на кожата.
 
𝗚𝗿𝗲𝗲𝗻 𝗣𝗹𝘂𝗺 𝗥𝗲𝗳𝗿𝗲𝘀𝗵𝗶𝗻𝗴 𝗖𝗹𝗲𝗮𝗻𝘀𝗲𝗿 на Beauty of Joseon ен нежен пенлив чистач кој темелно ги отстранува сите нечистотии од кожата без да ја наруиши нејзината бариера.
 
Има има хипоалергенска формула со блага киселост. Здравата кожа има блага киселост поради киселинските компоненти што ги лачат потните и лојните жлезди. Кога овие кисели компоненти се намалуваат, одбраната на кожата слабее, што лесно доведува до чувствителност на кожата.
 
Овој пенлив чистач за лице содржи екстракт од семки од слива и мунго грав. Овие природни екстракти се познати Hanbang (корејска традиционална медицина) состојќи користени со векови.
  • Содржи 24% вода од слива. Сливите се богати со органски киселини и витамини, ги омекнуваат и отстрануваат старите мртви клетки на кожата и ја навлажнуваат кожата.
  • Содржи 3% екстракт од семе од мунго грав. Тој е ефикасен за пилинг, па затоа од него се правеле средство за чистење лице со мелење заедно со црвен грав, други видови зрна и оризови трици во времето на династијата Чосон. Покрај тоа, сапонинот содржан во мунго гравот помага да се одржи кожата влажна долго време.
 
𝗚𝗿𝗲𝗲𝗻 𝗣𝗹𝘂𝗺 𝗥𝗲𝗳𝗿𝗲𝘀𝗵𝗶𝗻𝗴 𝗖𝗹𝗲𝗮𝗻𝘀𝗲𝗿 помага да се исчисти лицето без да се оштети природната кожна бариера. Има навлажнувачка гел текстура, не ја суши кожата и дава чувство на влажност дури и по чистењето.
Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Beauty of Joseon Green Plum Refreshing Cleanser 100ml

980 ден 531 ден

Нема на залиха