Кошничка 0 x

Product

Beauty of Joseon Dynasty Cream

1.340 ден 1.161 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Beauty of Joseon Dynasty Cream е хидратантен крем кој ја негува кожата и го подобрува тенот.

Клучни состојки: вода од оризови трици (29%), вода од корен од женшен (5%), сквалан (2%), ниацинамид (2%). Истакнати состојки: 3 типа на хијалуронска киселина, масло од семе од шафраника, екстракт од мед, екстракт од плод од Lycium chinense, церамид NP.

Употреба: Нанесете рамномерно со дланките соодветна количина на чисто лице како последен чекор од рутината за нега и тапкајте нежно за да ја помогнете апсорпцијата.

Состав: вода, вода од трици од Oryza sativa (ориз), глицерин, вода од корен од Panax ginseng, хидрогениран полидецен, 1,2-хександиол, ниацинамид, сквалан, бутилен гликол, пропандиол, бутилен гликол дикаприлат/дикапрат, цетеарил оливат, сорбитан оливат, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, ксантан гума, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, трометамин, масло од семе од Carthamus tinctorius (шафраника), хидрогенирано кокосово масло, глицерил акрилат/кополимер на акрила киселина, етилхексилглицерин, аденозин, каприлен/капрински триглицерид, динатриум EDTA, хијалуронска киселина, хидролизирана хијалуронска киселина, натриум хијалуронат, екстракт од мед, церамид NP, хидрогениран лецитин, екстракт од корен од Coptis japonica, екстракт од семе од Raphanus sativus (ротквичка), екстракт од плод од Lycium chinense, екстракт од семе од Theobroma cacao (какао), екстракт од Phellinus linteus, декстрин, екстракт од корен од Scutellaria baicalensis.

Beauty of Joseon Dynasty Cream

1.340 ден 1.161 ден

Нема на залиха