Кошничка 0 x

Product

Benton Snail Bee High Content Lotion 120ml

1.600 ден 1.200 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот

Benton Snail Bee High Content Lotion e висококонцентриран хидратантен и обновувачки лосион погоден за сите типови кожа, а посебно за многу чувствителните. Неговата лесна текстура овозможува лесно впивање и удобна употреба. Формулата на овој лосион е богата со природни состојки како што се филтрат од слуз од полжав, пчелин отров, масло од јојоба, масло од арган и др., кои ја стимулираат регенерацијата на кожата.

Филтратот од слуз од полжав го прави овој производ е одличен за нега на кожа оштетена од надворешни влијанија, пчелиниот отров е високо вреднуван во козметичката индустрија поради своите антисептички својства, маслото од арган има анти-ејџинг, антиинфламаторно, антиоксидантско, хидратантно и заштитно дејство врз кожата. Неговата формула содржи и sh-олигопептид-1 уште нарече епидермален фактор на раст (Epidermal Grow Factor EGF), хијалуронска киселина, ниацинамид и аденозин познати по своето анти-ејџинг дејство. Со негова употреба се постигнува прихрануванње, длабинска нега, подобрување на тенот и отстранување на темните дамки и лузни од акни, зголемена еластичност и цврстина на кожата како и јакнење на нејзиниот заштитен слој.

Во корејската нега на кожатa клучна точка е хидратацијата, но тоа не подразбира нанесување на еден магичен мултифункционален производ наутро и навечер. За корејските жени хидратацијата е процес што започнува во моментот на миење на лицето. По темелното чистење на лицето, се нанесуваат хидрантни тонери кои ја омекнуваат кожата и ја подготвуваат за следните чекори. Следи нанесување есенции и серуми за третирање на проблемите на кожата, а потоа нанесување на лосиони и креми за задржување на корисното дејство на целиот третман. Секој од овие чекори игра клучна улога во оптимизирање на заштитниот слој на кожата. Станува збор за процес на нега, каде секој чекор ги надополнува и оптимизира останатите чекори.

Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки. Лосионот не содржи парабени, силикони, сулфати, минерални масла, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои.

Snail Bee High Content лосионот е дерматолошки тестиран.

Употреба

Нанесете соодветна количина на на чисто лице и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира. Препорачливо е да се нанесе лосионот по нанесување на тонер и есенција.

За најдобри резултати Benton препорачува овој лосион да се употребува заедно со останатите производи од Snail Bee High Content линијата. Производите се употребуваат по следниот редослед: чистење → Snail Bee High Content Skin → Snail Bee High Content Essence → Snail Bee High Content Lotion → Snail Bee High Content Steam Cream.

Активни состојки

• Филтрат од слуз од полжав, кој помага во обновување на кожата.

• Хијалуронска киселина, која длабински го надополнува количеството на вода кое ѝ е потребно на кожта.

• Пчелин отров, кој го стимулира создавањето на колаген со што ја зајакнува структурата на кожата и помага во отстранување на лузните од акни.

• Ниацинамид, соостојка позната по својата моќ да го воедначи тенот и избели пигментираните дамки.

• Аденозин, анти-ејџинг состојка која помага во бришење на знаците на стареење и отстранување на ситните брчки.

• Sh-Oligopeptide-1, уште познат како епидермален фактор на раст (Epidermal Growth Factor-EGF), кој ја стимулира делбата на епидермалните клетки со што заштитниот слој на кожата се зацврстува и измазнува.

• Пантенол, кој на кожата ѝ ја обезбедува потребната влажност и помага во нејзиното задржување.

• Масло од арган, кое има анти-ејџинг, антиинфламаторно, антиоксидантско, хидратантно и заштитно дејство врз кожата.

• Екстракт од лишај, со природно антибактериско дејство.

• Екстракт од корен на црвен слез, кој има заздравувачко и смирувачко дејство.

• Екстракт од алое вера, кој ја смирува кожата и го намалува воспалението и иритацијата.

Состав

Состав: вода, бутилен гликол, филтрат од слуз од полжав, глицерин, цетил етилхексаноат, ниацинамид, натриум хијалуронат, цетарил оливат, сорбитан оливат, масло од семе од Simmondsia chinensis (јојоба), масло од јатка од Argania spinosa, масло до семе од Helianthus annuus (сончоглед), масло од семе од Carthamus tinctorius (шафран), уреа, глицерил стеарат, палмитинска киселина, 1,2-хександиол, пентилен гликол, екстракт од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Pulsatilla koreana, eкстракт од Usnea barbata (лишај), sh-олигопептид-1, пчелин отров, цетарил алкохол, ксантaн гума, стеаринска киселина, токоферил ацетат, екстракт од корен од Althaea rosea, екстракт од лист од Aloe barbadensis, пантенол, лауринска киселина, миристинска киселина, сок од лист од Aloe barbadensis, бета-глукан, екстракт од Plantago asiatica, екстракт од лист од Diospyros kaki, екстракт од кора од Salix alba (врба), екстракт од кора од Ulmus campestris (брест), екстракт од Laminaria digitata, аденозин, полисорбат 20, лецитин.

Benton Snail Bee High Content Lotion e висококонцентриран хидратантен и обновувачки лосион погоден за сите типови кожа, а посебно за многу чувствителните. Неговата лесна текстура овозможува лесно впивање и удобна употреба. Формулата на овој лосион е богата со природни состојки како што се филтрат од слуз од полжав, пчелин отров, масло од јојоба, масло од арган и др., кои ја стимулираат регенерацијата на кожата.

Филтратот од слуз од полжав го прави овој производ е одличен за нега на кожа оштетена од надворешни влијанија, пчелиниот отров е високо вреднуван во козметичката индустрија поради своите антисептички својства, маслото од арган има анти-ејџинг, антиинфламаторно, антиоксидантско, хидратантно и заштитно дејство врз кожата. Неговата формула содржи и sh-олигопептид-1 уште нарече епидермален фактор на раст (Epidermal Grow Factor EGF), хијалуронска киселина, ниацинамид и аденозин познати по своето анти-ејџинг дејство. Со негова употреба се постигнува прихрануванње, длабинска нега, подобрување на тенот и отстранување на темните дамки и лузни од акни, зголемена еластичност и цврстина на кожата како и јакнење на нејзиниот заштитен слој.

Во корејската нега на кожатa клучна точка е хидратацијата, но тоа не подразбира нанесување на еден магичен мултифункционален производ наутро и навечер. За корејските жени хидратацијата е процес што започнува во моментот на миење на лицето. По темелното чистење на лицето, се нанесуваат хидрантни тонери кои ја омекнуваат кожата и ја подготвуваат за следните чекори. Следи нанесување есенции и серуми за третирање на проблемите на кожата, а потоа нанесување на лосиони и креми за задржување на корисното дејство на целиот третман. Секој од овие чекори игра клучна улога во оптимизирање на заштитниот слој на кожата. Станува збор за процес на нега, каде секој чекор ги надополнува и оптимизира останатите чекори.

Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки. Лосионот не содржи парабени, силикони, сулфати, минерални масла, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои.

Snail Bee High Content лосионот е дерматолошки тестиран.

Нанесете соодветна количина на на чисто лице и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира. Препорачливо е да се нанесе лосионот по нанесување на тонер и есенција.

За најдобри резултати Benton препорачува овој лосион да се употребува заедно со останатите производи од Snail Bee High Content линијата. Производите се употребуваат по следниот редослед: чистење → Snail Bee High Content Skin → Snail Bee High Content Essence → Snail Bee High Content Lotion → Snail Bee High Content Steam Cream.

• Филтрат од слуз од полжав, кој помага во обновување на кожата.

• Хијалуронска киселина, која длабински го надополнува количеството на вода кое ѝ е потребно на кожта.

• Пчелин отров, кој го стимулира создавањето на колаген со што ја зајакнува структурата на кожата и помага во отстранување на лузните од акни.

• Ниацинамид, соостојка позната по својата моќ да го воедначи тенот и избели пигментираните дамки.

• Аденозин, анти-ејџинг состојка која помага во бришење на знаците на стареење и отстранување на ситните брчки.

• Sh-Oligopeptide-1, уште познат како епидермален фактор на раст (Epidermal Growth Factor-EGF), кој ја стимулира делбата на епидермалните клетки со што заштитниот слој на кожата се зацврстува и измазнува.

• Пантенол, кој на кожата ѝ ја обезбедува потребната влажност и помага во нејзиното задржување.

• Масло од арган, кое има анти-ејџинг, антиинфламаторно, антиоксидантско, хидратантно и заштитно дејство врз кожата.

• Екстракт од лишај, со природно антибактериско дејство.

• Екстракт од корен на црвен слез, кој има заздравувачко и смирувачко дејство.

• Екстракт од алое вера, кој ја смирува кожата и го намалува воспалението и иритацијата.

Состав: вода, бутилен гликол, филтрат од слуз од полжав, глицерин, цетил етилхексаноат, ниацинамид, натриум хијалуронат, цетарил оливат, сорбитан оливат, масло од семе од Simmondsia chinensis (јојоба), масло од јатка од Argania spinosa, масло до семе од Helianthus annuus (сончоглед), масло од семе од Carthamus tinctorius (шафран), уреа, глицерил стеарат, палмитинска киселина, 1,2-хександиол, пентилен гликол, екстракт од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Pulsatilla koreana, eкстракт од Usnea barbata (лишај), sh-олигопептид-1, пчелин отров, цетарил алкохол, ксантaн гума, стеаринска киселина, токоферил ацетат, екстракт од корен од Althaea rosea, екстракт од лист од Aloe barbadensis, пантенол, лауринска киселина, миристинска киселина, сок од лист од Aloe barbadensis, бета-глукан, екстракт од Plantago asiatica, екстракт од лист од Diospyros kaki, екстракт од кора од Salix alba (врба), екстракт од кора од Ulmus campestris (брест), екстракт од Laminaria digitata, аденозин, полисорбат 20, лецитин.

Benton Snail Bee High Content Lotion 120ml

1.600 ден 1.200 ден