Кошничка 0 x

Product

Beauty of Joseon Revive Serum : Ginseng+Snail Mucin

990 ден 855 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Beauty of Joseon Repair Serum e лесен но хранлив серум збогатен со Ханбанг (корејска традиционална хербална медицина) состојки за длабинска хидратација, каде клучни состојки се водата од женшен и слузта од полжав.

Клучни состојки: вода од корен од женшен 63,36%, филтрат од слуз од полжав 3,01%. Истакнати состојки: аденозин, екстракт од мацутаке, екстракт од корен од женшен, ниацинамид, екстракт од плод од Cornus officinalis, хијалуронска киселина, хидролизирана хијалуронска киселина, натриум хијалуронат.

Употреба: Нанесете соодветна количина на лицето и тапкајте нежно за да ја помогнете апсорпцијата.

Состав: вода од корен од Panax ginseng, бутилен гликол, 1,2-хександиол, филтрат од слуз од полжав, дипропилен гликол, вода, ниацинамид, глицерин, пропандиол, трехалоза, ксантан гума, глицерет-25 PCA изостеарат, глицерил акрилат/кополимер на акрилна киселина, етилхексилглицерин, карбомер, аденозин, екстракт од семе од Theobroma cacao (какао), екстракт од Tricholoma matsutake, трометамин, екстракт од лист од Rhododendron chrysanthum, динатриум EDTA, хидролизиран екстракт од леблебија, хијалуронска киселина, хидролизирана хијалуронаска киселина, декстрин, натриум хијалуронат, екстракт од Phellinus, екстракт од плод од Cornus officinalis, екстракт од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), екстракт од Akebiа, екстракт од корен од Panax ginseng.

Beauty of Joseon Revive Serum : Ginseng+Snail Mucin

990 ден 855 ден