Кошничка 0 x

Product

COSRX Pure Fit Cica Serum

1.750 ден

Нема на залиха

COSRX Pure Fit Cica Serum е производи за интензивна нега на кожата и е напредно решение за деликатна и нежна кожа. Овој производ го стимулира заздравувањето на кожата и ѝ пружа интензивен смирувачки ефект.

Тоа е висококонцентриран серум со растителна основа, кој соджи 76% CICA-7 комплекс. Тоа е природен комплекс направен од 7 состојки добиени од центела.

CICA-7 комплексот содржи:
– азиатикозид,
– азиатична киселина,
– мадекасинска киселина,
– мадекасозид,
– екстракт од азиска центела,
– екстракт од лист од азиска центела,
– екстракт од корен од азиска центела.

Во својата формула покрај CICA-7 комплексот содржи и екстракт од Pinus pinaster (приморски бор). Неговата висококонцентрирана формула помага во заздравување и зајакнување на ослабнатата кожа.

Дејство на CICA-7 комплексот:
– Ја смирува иритираната кожа.
– Ја штити чувствителната кожа.
– За зајакнува бариерата на кожата.

Дејство на екстракт од Pinus pinaster (приморски бор):
– Ја освежува кожата.
– Ја ревитализира кожата.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Со 76,1% Pure Fit CICA-7 Complex кој комбинира смирувачки, навлажнувачки и зајакнувачки состојки, овој серум ја смирува иритираната кожа.

COSRX Pure Fit Cica Serum

1.750 ден

Нема на залиха