Кошничка 0 x

Product

Benton Deep Green Tea Serum 30ml

1.175 ден 937 ден

Benton Deep Green Tea Serum е лесен и свеж серум збогатен со зелен чај од Босеонг, најпознатата област за производство на чај во Кореа. Серумот ѝ помага на кожата да се олади, ја хидрира, потхранува и ревитализира, притоа оставајќи ја здрава и чиста. Производот е дерматолошки тестиран.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот
Употреба

Нанесете соодветна количина на лицето со дланките и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира.

Клучни состојки
Состав

вода од лист од Camellia sinensis, вода, глицерин, бутилен гликол, пентилен гликол, 1,2-хександиол, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, бетаин, пантенол, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од Centella asiatica, екстракт од гранче од Salix nigra (врба), екстракт од плод од Punica granatum, натриум хијалуронат, хидролизиран натриум хијалуронат, хијалуронска киселина, биосахарид гума-1, целулозна гума, каприлил гликол, масло од семе од Camellia japonica, мадекасозид, етилхексилглицерин, каприлен/капрински триглицерид, токоферол, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), полиглицерил-10 лаурат, пропандиол.

Нанесете соодветна количина на лицето со дланките и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира.

вода од лист од Camellia sinensis, вода, глицерин, бутилен гликол, пентилен гликол, 1,2-хександиол, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, бетаин, пантенол, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од Centella asiatica, екстракт од гранче од Salix nigra (врба), екстракт од плод од Punica granatum, натриум хијалуронат, хидролизиран натриум хијалуронат, хијалуронска киселина, биосахарид гума-1, целулозна гума, каприлил гликол, масло од семе од Camellia japonica, мадекасозид, етилхексилглицерин, каприлен/капрински триглицерид, токоферол, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), полиглицерил-10 лаурат, пропандиол.

Benton Deep Green Tea Serum 30ml

1.175 ден 937 ден

Препорачана комбинација

  • Распродадено-30%