Кошничка 0 x

Product

Benton Fermentation Mask

179 ден 132 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Benton маската со ферменти е врвна лист-маска, која содржи три вида ферменти (филтрат од фермент на Galactomyces, филтрат од фермент на Lactoba- cillus/колаген, лизат од фермент на Bifida, церамиди и пептиди. Оваа маска ја негува и смирува кожата, правејќи ја еластична. Дерматолошки тестирано Состав: филтрат од фермент на Galactomyces, вода, филтрат од фермент на Lactobacillus/колаген, глицерин, пропандиол, пентилен гликол, бутилен гликол, лизат од фермент на Bifida, 1,2-хександиол, натриум хиjалуронат, церамид NP, екстракт од лист од Aloe barbadensis, екстракт од корен од Althaea rosea, ацетил хексапептид-8, бакар трипептид-1, бетаин, пантенол, екстракт од Usnea barbata (лишај), екстракт од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Pulsatilla koreana, хидроксиетилцелулоза, аденозин, карбомер, хидрогенизиран лецитин, аргинин.

Benton Fermentation Mask

179 ден 132 ден