Кошничка 0 x

Product

Beplain BHA Peeling Ampoule 30ml

1.473 ден 1.178 ден

Нема на залиха

Разбудете се со блескава и свежа кожа! Пробајте го вечерниот серум за ексфлијација на Beplain, BHA Peeling Ampoule. Toj ќе работи за вас во текот на ноќта за да ја разбуди насмевката на вашето лице следното утро кога ќе ја погледнете својата кожа во огледало.

Овој извонреден серум ќе направи вашата кожа да заблеска во право светло:

 • Ги раствора нечистотиите што ги зачепуваат порите и ги отстранува комедоните.
 • Го нормализира создавањето на маснотии во кожата и го спречува создавањето на вишок себум.
 • Ги намалува порите.
 • Ја спречува појавата на акни.
 • Го отстранува мртвите клетки и ја измазнува текстурата на кожата.
 • Ѝ дава здрав и младешки сјај на кожата.
 • Го забрзува циклусот на обнова на клетките
 • Има антиоксидантно дејство
 • Има смирувачко дејствo

Клучни состојки:

 • BHA (салицилна киселина) е состојка растворлива во масло која има својство за пилинг. Навлегува длабоко во порите за да го исчисти вишокот на себум и нечистотија, се бори против причините за појава на акни и ја намалува големината на порите.
 • Зелениот чај ја смирува иритацијата на кожата, се бори против предвременото стареење и ги елиминира слободните радикали одговорни за создавање на фини линии и брчки. Ја надополнува кожата со потребните хранливи материи и влажност.
Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: , Бренд:

Beplain BHA Peeling Ampoule 30ml

1.473 ден 1.178 ден

Нема на залиха