Кошничка 0 x

Product

Beplain Cicaful Ampoule 30ml

1.473 ден 1.178 ден

Нема на залиха

𝗖𝗶𝗰𝗮𝗳𝘂𝗹 𝗔𝗺𝗽𝗼𝘂𝗹𝗲 е најпродаваниот производ на 𝗕𝗲𝗽𝗹𝗮𝗶𝗻.

𝗕𝗲𝗽𝗹𝗮𝗶𝗻 𝗖𝗶𝗰𝗮𝗳𝘂𝗹 𝗔𝗺𝗽𝗼𝘂𝗹𝗲 беше K-beauty победник за 2020 на Korea Allure Best of Beauty, а претходно освои 2-ро место на Hwahae Beauty Awards 2019, добитник во категорија есенција/ампула/серум.

Збогатена e со 84,28% екстракт од азиска центела кој помага во спречување на формирање на мозолчиња, го смирува црвенилото и иритацијата и ја штити кожата од надворешните агресори.

Има нелеплива брзо апсорбирчка формула надополнета со хијалуронска киселина и екстракт од камилица кои даваат дополнително смирувачко и навлажнувачко дејство.

Toa е производ со повеќекратно поволно дејство врз кожата:
▫️ Ја смитува иритацијата
▫️ Го намалува црвенилото
▫️ Го спречува создавањето на акни
▫️ Ја забрзува регенерацијата
▫️ Ја намалува штетата од оштетувањето на кожата
▫️ Ја поправа и зајакнува кожната бариера
▫️ Хидрира

Клучни состојки:
▪️ Екстрактот од Centella asiatica е моќен екстракт кој може да помогне да се смират црвенилото и иритацијата. Овој екстракт содржи три главни компоненти: мадекасинска киселина, азијатична киселина и азијатикозид кои имаат моќ да ја зајакнуваат кожната бариера.

▪️ Натриум хијалуронатот е форма на хијалуронска киселина. Тој е хидратантна состојка која има способност да навлезе во кожата и да го одржува нивото на влажност во кожата.

▪️ Екстракт од камилица потекнува од растителниот вид Chamomile matricaria recutita. Oваа состојка има антиоксидантни својства и ја штити кожата од слободните радикали, а исто така има и својства за смирување на кожата.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: , Бренд:

Beplain Cicaful Ampoule 30ml

1.473 ден 1.178 ден

Нема на залиха