Кошничка 0 x

Product

Beplain Multi Hyaluronic Acid Moisturizer 70ml

1.441 ден 1.153 ден

Нема на залиха

𝗕𝗲𝗽𝗹𝗮𝗶𝗻 𝗠𝘂𝗹𝘁𝗶 𝗛𝘆𝗮𝗹𝘂𝗿𝗼𝗻𝗶𝗰 𝗔𝗰𝗶𝗱 𝗠𝗼𝗶𝘀𝘁𝘂𝗿𝗶𝘇𝗲𝗿 e вегански крем со 3 вида на хијалуронска киселина кој ќе ви помогне да ја вратите свежината на вашата кожа, ќе ја одржува добро хидрирана во сите слоеви, ќе ги намали брчките и фините линии и ќе ја спречи појавата на нови.

Зоштo различни видови на хијалуронска киселина?
Различните форми на хијалуронската киселина имаат различни големини на молекули, кои зависно од големината на молекулите, имаат различна моќ на продирање во слоевите на кожата. Доколку во еден козметички производ хијалуронската киселина е застапена со мали, средни и големи молекули, влажноста се распоредува рамномерно и во подлабоките слоеви на кожата. Малите молекули продираат најдлабоко во кожата, ја подобруваат нејзината еластичност, ја прават цврста и затегната, и ги пополнуваат брчките. Средните молекули продираат преку бариерата на кожата и ги снабдуваат со влажност површинските слоеви на кожата. Тие го спречуваат испарувањето на влажноста. Големите молекули формираат заштитен слој на површината на кожата.

Овој крем содржи фитоцерамиди од природно потекло кои ја зајакнуваат заштитната бариера на кожата.

Аденозинот е позната антиејџ состојка, ја спречува појавата на брчки и ги намалува постоечките.

Производот е вегански, cruelty free. Не предизвикува иритација и е погoден за употреба кај сите типови кожа, дури и кај чувствителната.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Beplain Multi Hyaluronic Acid Moisturizer 70ml

1.441 ден 1.153 ден

Нема на залиха