Кошничка 0 x

Product

By Wishtrend Quad Active Boosting Essence

1.390 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Поттикнувачка есенција формулирана со прополис, 3-Complex (екстракт од гранче од Morus alba, екстракт од лист од Nelumbo nucifera, екстракт од плод од Schisandra chinensis), мед и ферменти на црн чај. Благодарение на екстрактот од прополис со потекло од областа Оверњ во Франција и 46% природни состојки, оваа поттикнувачка есенција помага во грижата за повеќе проблеми со кожата. Како брзо апсорбирачки производ со водена база, оваа есенција ја полни кожата со влажност давајќи ѝ свежина. Ферментираните навлажнувачки состојки ја прават кожата мазна и здрава.

Употреба: Нанесете соодветна количина од производот на лицето и тапкајте нежно за да се апсорбира целосно.

Клучни состојки: екстракт од гранче од Salix alba (врба, 10%), вода од цвет од Centaurea cyanus (9%), екстракт од плод од Schisandra chinesis (9%), екстракт од гранче од Morus alba (8,7%), екстракт од лист од Nelumbo nucifera (8,7%), екстракт од прополис (1%).

Состав: вода, екстракт од гранче од Salix alba (врба), екстракт од цвет од Centaurea cyanus, екстракт од плод од Schisandra chinesis, екстракт од гранче од Morus alba, екстракт од лист од Nelumbo nucifera, метилпропандиол, глицерин, ферментод ферменти на захаромицес/мед, фермент на захаромицес/ксилинум/црн чај, 1,2-хександиол, екстракт од прополис, бутилен гликол, бензил гликол, хидроксиетил целулоза, лимонска киселина, натриум цитрат, динатриум EDTA, етилхексилглицерин.

Нето содржина: 100ml

By Wishtrend Quad Active Boosting Essence

1.390 ден

Нема на залиха