Кошничка 0 x

Product

By Wishtrend, Vitamin 75 Maximizing Cream

1.590 ден

Нема на залиха

Тоа е крем чија моќ се должи на взаемното дејство на витаминот Ц и витаминот Е. Тоа е крем кој ја зголемува апсорпциската моќ на кожата, делува смирувачки, анти-ејџинг и ја подобрува природната бариера на кожата. Овој витамински крем е збогатен со 75% витаминска вода екстрахирана од волчји трн и природни масла кои содржат витамин Е, кои ја прочистуваат и ревитализираат кожата.

Познат е синергетскиот ефект на витаминот Ц со витаминот Е, кои взаемно ја поддржуваат антиоксидантната функција. Витаминот Е помага во подобра апсорпција на витаминот Ц, создавајќи ефекти на осветлување и ексфолијација на кожата. Кога се употребуваат заедно во козметичките производи го подобруваат изгледот на нерамномерен тон на кожата и ја зајакнуваат одбраната на кожата од штетните влијанија на надворешната средина.

Витаминската вода од волчји трн помага во осветлување и прочистување на кожата, додека витаминот Е обезбедува смирувачко и навлажнувачко дејство. Има текстура слична на гел, лесно се апсорбира без лепливост, а на кожата ѝ дава свиленкаст и мазен изглед. Не содржи вештачки бои и ароми, не предизвикува иритација и е погоден за сите типови на кожа.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Дневен и ноќен крем кој ја зголемува апсорптивната моќ на кожата и хармоничниот ефект на витамините E и C.Овој крем содржи 75% витаминска вода екстрахирана од волчји трн (витаминско дрво) и природни масла кои содржат витамин Е, кои ја прочистуваат и ревитализираат кожата.

Употреба: Користете го кремот секое утро и вечер како последен чекор од рутината за нега на лицето. Нанесете почнувајќи од центарот на лицето и размачкувајте го нанадвор со нежно тапкање за подобра апсорпција.

Совети: Кога го користите со Vitamin C 21.5% Advanced Serum за зголемување на ефектот на витаминот C, се препорачув акремот да се нанесе откако серумот целосно ќе се апсорбира. Доколку почувствувате блага иритација што се должи на ниската pH вредност на витаминот C, можете да го неутрализирате со кремот.

Состав: вода од Hippophae rhamnoides, бутилен гликол, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), глицерин, цетеарил алкохол, 1,2-хександиол, цетеарил оливат, сорбитан оливат, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, бетаин, каприлен/капрински триглицерид, масло од јатки од Elaeis guineensis (палма), пантенол, масло од семе од Macadamia ternifolia, диметикон, пчелин восок, масло од Elaeis guineensis (палма), етил хександиол, алантоин, аргинин, ксантан гума, карбомер, етилхексилглицерин, масло од кора од Citrus limon (лимон), лимонен, цитрал.

Нето содржина: 50ml

Употреба: Нанесете соодветна количина од производот на лицето и тапкајте нежно за да се апсорбира целосно.

Клучни состојки: екстракт од гранче од Salix alba (врба, 10%), вода од цвет од Centaurea cyanus (9%), екстракт од плод од Schisandra chinesis (9%), екстракт од гранче од Morus alba (8,7%), екстракт од лист од Nelumbo nucifera (8,7%), екстракт од прополис (1%).

Состав: вода, екстракт од гранче од Salix alba (врба), екстракт од цвет од Centaurea cyanus, екстракт од плод од Schisandra chinesis, екстракт од гранче од Morus alba, екстракт од лист од Nelumbo nucifera, метилпропандиол, глицерин, ферментод ферменти на захаромицес/мед, фермент на захаромицес/ксилинум/црн чај, 1,2-хександиол, екстракт од прополис, бутилен гликол, бензил гликол, хидроксиетил целулоза, лимонска киселина, натриум цитрат, динатриум EDTA, етилхексилглицерин.

Нето содржина: 100ml

By Wishtrend, Vitamin 75 Maximizing Cream

1.590 ден

Нема на залиха