Кошничка 0 x

Product

COSRX Advanced Snail Mucin Gel Cleanser 150ml

1.450 ден 1.100 ден

COSRX Advanced Snail Mucin Gel Cleanser има богата текстура со хидрирачки состојки, добро познатата слуз од пожав, која ја има во концентрација од 10.000ppm па затоа го прави единствен регенерирачки и хидрирачи производ кој комплетно ќе ја исчисти кожата и ќе го врати нејзиниот потполн сјај. Освен што хидрира и негува, овој чистач е познат и по своите анти ејџинг придобивки.

За кого е наменет?
Овој производ е погоден за сите типови на кожа, бидејќи не содржи парфеми, бои, парабени, сулфати. Па затоа е погоден за нормална, сува, мрсна и зрела кожа, како и кожа склона кон акни. Бидејќи станува збор за многу нежен не иритирачки, производ, посебно е погоден за кожа склона на иритација и црвенило.

Начин на употреба: Мала количина се нанесува на влажно лице и со нежни кружни движења се масира за да се направи убава пенлива текстура. Меурчињата ќе навлезат длабоко во порите и целосно и темелно ќе ги отстранат сите нечистотии.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

COSRX Advanced Snail Mucin Gel Cleanser 150ml

1.450 ден 1.100 ден