Кошничка 0 x

Product

Benton Deep Green Tea Cleansing Foam 120g

760 ден 590 ден

Нема на залиха

Benton Deep Green Tea Cleansing Foam е пена за длабинско чистење на лицето со зелен чај. Тоа е навлажнувачко и прочистувачко средство за миење на лицето збогатено со зелен чај од Босеонг, најпознатата област за производство на чај во Кореа. Пената овозможува темелно и здраво чистење на кожата без да остави чувство на затегнатост, додека ја остава кожата освежена, хидрирана и витална.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот
Употреба

Истиснете соодветна количина од тубата додадете вода и нанесете на лицето. Нежно масирајте го лицето, а потоа исплакнете со млака вода.

Клучни состојки
Состав

вода, миристинска киселина, глицерин, вода од лист од Camellia sinensis, лауринска киселина, палмитинска киселина, стеаринска киселина, калиум хидроксид, бутилен гликол, пентилен гликол, сорбитан оливат, 1,2-хександиол, поликватерниум-10, масло од семе од Camellia japonica, натриум лауроил глутамат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од гранче од Salix alba (врба), екстракт од гранче од Salix nigra (врба), пантенол, каприлен/капрински триглицерид, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од плод од Punica granatum, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од семе од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, каприлил гликол, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), капринска киселина, масло од лист од Rosmarinus officinalis (рузмарин), алантоин.

Истиснете соодветна количина од тубата додадете вода и нанесете на лицето. Нежно масирајте го лицето, а потоа исплакнете со млака вода.

вода, миристинска киселина, глицерин, вода од лист од Camellia sinensis, лауринска киселина, палмитинска киселина, стеаринска киселина, калиум хидроксид, бутилен гликол, пентилен гликол, сорбитан оливат, 1,2-хександиол, поликватерниум-10, масло од семе од Camellia japonica, натриум лауроил глутамат, екстракт од Centella asiatica, екстракт од гранче од Salix alba (врба), екстракт од гранче од Salix nigra (врба), пантенол, каприлен/капрински триглицерид, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од плод од Punica granatum, екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од семе од Camellia sinensis, екстракт од корен од Camellia sinensis, каприлил гликол, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), капринска киселина, масло од лист од Rosmarinus officinalis (рузмарин), алантоин.

Benton Deep Green Tea Cleansing Foam 120g

760 ден 590 ден

Нема на залиха

Препорачана комбинација