Кошничка 0 x

Product

COSRX Balancium Comfort Ceramide Cream 80g

1.790 ден 1.522 ден

 Поправете ја и зајакнете ја природната бариера на кожата со 𝐁𝐚𝐥𝐚𝐧𝐜𝐢𝐮𝐦 𝐂𝐨𝐦𝐟𝐨𝐫𝐭 𝐂𝐞𝐫𝐚𝐦𝐢𝐝𝐞 𝐂𝐫𝐞𝐚𝐦 на 𝐂𝐎𝐒𝐑𝐗.

Лесен, но богат хидратантен крем за кожа која страда од сензитивност. Избалансиран крем кој помага да ја смирите и зајакнете ја вашата кожа без чувство на затнување или маснотии.

Церамидот NP ја зајакнува оштетената кожна бариера и ја регенерира сензибилизираната и оштетена кожа. Церамидите се липиди природно присутни во кожата и играат значајна улога во одржување на нивото на влажност во кожата преку одржување на нејзината заштитна бариера со спречување на губење на влажноста.

Ќе ѝ кажете и збогум на сувата и дехидрирана кожа! Високо ефективните, врвни состојки го обновуваат балансот помеѓу водата и мастите на кожата, пружаат долготрајна хидратација и ја подобруваат еластичноста на кожата. Овој крем на кожата кожата давајќи ѝ здрав, полн и свеж изглед.

Клучни состојки:

 • Церамиди
  Содржи Церамид NP кој ја обновува заштитната бариера на кожата за да ја задржи влагата, да ги намали видливите знаци на стареење и да го блокира оштетувањето од штетните влијанија.

  Церамидите се липиди кои сочинуваат до отприлика 50% од липидите на кожата за да формираат природна кожна бариера.

  Всушност церамидите се лепилото што ги држи клетки на кожата заедно за да ја одржи кожната бариера здрава. Здравата кожна бариера помага да се спречи губењето на влажноста и да се спречат штетните влијанија.

 • Азиска центела
  Високо ефективната азиска центела, ја регенерира кожата, ја смирува иритацијата, ја штити чувствителната кожа и ја зајакнува бариерата на кожата.
 • Пантенол
  Пантенолот го превенира губење на влажност на кожата. Ја зајакнува заштитната бариера и ја штити од штетните влијанија од околината

Сите состојки се со зелено (највисоко) ниво на безбедност според EWG. Овој крем е хипоалерген и е погоден за сите возрасти.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

COSRX Balancium Comfort Ceramide Cream 80g

1.790 ден 1.522 ден