Кошничка 0 x

Product

COSRX Hyaluronic Acid Intensive Cream 100g

1.560 ден 1.266 ден

Нема на залиха

Чувствувајте ја кожата свежа полна и еластичната во текот на целиот ден! Тука е Hyaluronic Acid Intensive Cream на COSRX, крем богат со хијалуронска киселин за длабинска и дојготрајна хидратација
Овој интензивно хидратантен крем го зголемува количеството на влага во кожата и ја задржува внатре, заштитувајќи ја кожата од понатамошно губење на влажноста. Без чувство на маснотии или тежина, овој интензивно хидратантен крем ја прави кожата мека и нежна како свила, го намалува изгледот на брќките и фините линии и на кожата и дава полн и свеж изглед.
 
За кого е наменет овој крем:
За оние со сува или дехидрирана кожа, за оние кои сакаат на кожата да ѝ прожат дополнителна свежина, за оние кои сакаат да ја спречат појавата на брчки и да ги намалат постоечките.
 
БЕНЕФИТ:
  • Дава длабинска и долготрајна хидратација
  • На кожата и дава полн и свеж изглед
  • Ги намалува постоечките брчки и ја спречува појавата на нови
  • Има лесна, брзо впивлива текстура кое не остава тешко чувство на маснотија
 
КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:
  • Содржи 57.8% вода од Hippophae rhamnoides (кучешки трн), која ја освежува и ѝ ја враќа виталноста на кожата
  • Содржи 3,000ppm натриум хијалуронат (хијалуронска киселина која ја задржува водата во кожата, ги пополнува брчките, ја спречува појавата на нови брчки и ма кожата и дава полн и свеж изглед.
  • Пантенолот помага во навлажнување на кожата и го спречува губењето на влажноста. Исто така има противвоспалително дејство.
Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

COSRX Hyaluronic Acid Intensive Cream 100g

1.560 ден 1.266 ден

Нема на залиха