Кошничка 0 x

Product

Yeouth Retinol Moisturizer 60ml

2.400 ден 2.099 ден

Toa е специјален хидратантен крем формулиран да ги таргетира знаците на стареење, како што се фините линии и брчките. Ретинолот е облик на витамин А за кој се покажало дека го подобрува изгледот на кожата. Овој хидратантен крем содржи и хијалуронска киселина која помага да се одржи кожата хидрирана и полна, што може да го минимизира појавувањето на фини линии и брчки, женшен за да осветли и да ѝ даде на кожата позатегнат изглед. Зелениот чај ја ревитализира и навлажнува кожата. Тој е богат со антиоксиданти, кои можат да помогнат да се заштити кожата од оштетување предизвикано од стресот од околината.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: САД

Состав: Aqua, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Isodecyl Neopentanoate, Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Retinol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Carbomer, Caffeine, Whey Protein, Steareth-20, Hesperidin Methyl Chalcone, Sodium Hydroxide, Hexylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Chlorhexidine Digluconate, Disodium EDTA, Anthemis Nobilis (Roman Chamomile) Flower Oil, Sodium Citrate, Tocopheryl Acetate, N-Hydroxysuccinimide, Potassium Sorbate, Dipeptide-2, Citric Acid, Panax Ginseng Root Extract, Undaria Pinnatifida (Wakame) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Flower Extract, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Chrysin, Palmitoyl Tripeptide-1, Biotin.

Yeouth Retinol Moisturizer 60ml

2.400 ден 2.099 ден