Кошничка 0 x

Product

COSRX Pure Fit Cica Calming True Sheet Mask

360 ден 290 ден

Нема на залиха

Во потрага сте по брз и ефикасен начин за подобрување на состојбата на кожата? Ќе ви претставиме еден производ со кој ќе постигнете навлажнета и сјајна кожа само во еден чекор, со видливи резултати по само 1 употреба.

Ви ја претставуваме лист-маската COSRX Pure Fit Cica Calming True Sheet Mask потопена во делотворна есенција богата со екстракти од азиска центела, коja нуди инстант решение за смирување на иритацијата и црвенилото, пружа богата хидратација и поттикнува заздравување на кожата.

Tкаенината од лист-маската потопена во богата есенција, поставете ја на лицето и оставете ја да делува 15-20 минути. Ќе забележите видливо подобрување на кожата само по 1 употреба. Кожата веднаш добива подобар тон, полн изглед и зрачи со здрав сјај.

❤️‍🩹 Погодна е за употреба кај сите типови кожа, а посебно се препорачува за употреба кај чувствителна кожа со ослабната заштитна бариера на која ѝ е потребна интензивна смирувачка нега. Го поттикнува заздравувањето на кожата, го смирува црвенилото и ја зајакнува кожата и нејзината заштитна бариера.

Есенцијата од оваа маска е формулирана со Pure Fit CICA-7, патентиран природен комплекс направен од 7 состојки добиени од центела кој содржи:

  • азиатикозид
  • азиатична киселина
  • мадекасинска киселина
  • мадекасозид
  • екстракт од азиска центела
  • екстракт од лист од азиска центела
  • екстракт од корен од азиска центела

Дејство на CICA-7 комплексот:

  • Ја смирува иритираната кожа
  • Ја штити чувствителната кожа
  • За зајакнува бариерата на кожата

Употреба: По миењето на лицето, извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската започнувајќи со делот околу очите. По 15 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција. Содржината од маската не се измива туку се остава да делува на лицето, се тапка за да се впие целосно.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Формулирана со екстракт од центела, оваа маска за смирување ја смирува чувствителната кожа.

COSRX Pure Fit Cica Calming True Sheet Mask

360 ден 290 ден

Нема на залиха