Кошничка 0 x

Product

Benton Fermentation Mask Pack (10 маски)

1.790 ден 1.320 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
Benton маската со ферменти е врвна лист-маска, која содржи три вида ферменти (филтрат од фермент на Galactomyces, филтрат од фермент на Lactoba- cillus/колаген, лизат од фермент на Bifida, церамиди и пептиди. Оваа маска ја негува и смирува кожата, правејќи ја еластична. Дерматолошки тестирано Состав: филтрат од фермент на Galactomyces, вода, филтрат од фермент на Lactobacillus/колаген, глицерин, пропандиол, пентилен гликол, бутилен гликол, лизат од фермент на Bifida, 1,2-хександиол, натриум хиjалуронат, церамид NP, екстракт од лист од Aloe barbadensis, екстракт од корен од Althaea rosea, ацетил хексапептид-8, бакар трипептид-1, бетаин, пантенол, екстракт од Usnea barbata (лишај), екстракт од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Pulsatilla koreana, хидроксиетилцелулоза, аденозин, карбомер, хидрогенизиран лецитин, аргинин.

Benton Fermentation Mask Pack (10 маски)

1.790 ден 1.320 ден

Нема на залиха