Кошничка 0 x

Product

FAEBEY Facial Cream FRESHLY SMOOTH with Hyaluronic Acid and Matrixyl / 50ml

1.350 ден 540 ден

 𝗙𝗥𝗘𝗦𝗛𝗟𝗬 𝗦𝗠𝗢𝗢𝗧𝗛 e крем за лице на шпанскиот бренд 𝗙𝗔𝗘𝗕𝗘𝗬 кој има висока хидратантна моќ благодарение на содржината на хијалуронска киселина, а матриксилот (Matrixyl) познат како „еликсир на вечната младост“ помага во зацврстување на кожата и намалување на знаците на стареење.

Го стимулира производството на колаген и еластин кои помагаат да се одржи цврстината на кожата и да се спречи нејзиното опуштање.

Има лесна текстура која остава кадифен допир и чувство на свежина на кожата.

ШТО Е MATRIXYL?
Матриксилот е комплекс од спектар на моќни биомиметички антиејџ пептиди кои го стимулираат производството на нов колаген, еластин и хијалуронска киселина во кожата, кои помагаат во пополнување на фините линии и брчки природно од внатрешноста на кожата. Тестирањата на оваа состојка покажале видливи резултати само по 6 недели употреба и ја сврстуваат меѓу најефикасните состојки за борба против брчките.

Хијалуронската киселна е состојка природно присутна во кожата и таа ја задржува водата во кожата со што и дава полн и свеж изглед на кожата. Со текот на годините содржината на хијалуронска киселина во кожата се намалува и кожата го губи полниот изглед и свежината. Овој серум помага да се врати влажноста во сите слоеви на кожата. Тој го одржува природното ниво на влажност во кожата. Тоа помага за брз ефект на полн изглед на кожата, свежина и сјај.

FAEBEY промовира чисти производи базирани на природни состојки – без парабени, без фталати, без силикони и без суровост кон животните. Ги следи највисоките стандарди за квалитет, според европските регулативи за козметика.

Под надзор на дерматолози, производите на FAEBEY се подложени на опсежни истражувања за да ги обезбедат најефикасните состојки додека избегнуваат алергени и надразнувачи за безбедноста на вашата кожа.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: Шпанија

Состав: Aqua (Water), Coco-caprylate/Caprate, Cetearyl Alcohol, Propanediol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Stearic Acid, Palmitic Acid, Caprylyl Glycol, Parfum (Fragrance), Sodium Benzoate, Citric Acid, Dipropylene Glycol, Sodium Phytate, Potassium Sorbate, Glyceryl Caprylate, Glycine Soja Oil, Tocopherol, Glycerin, Beta-sitosterol, Squalene, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Lactate, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7.

FAEBEY Facial Cream FRESHLY SMOOTH with Hyaluronic Acid and Matrixyl / 50ml

1.350 ден 540 ден