Кошничка 0 x

Product

FAEBEY Facial Lotion CLEAN BOOST with Kombuchka NG and Exfo-Bio / 200ml

890 ден 590 ден

Тоа е лосион за чистење на лице кој ги отстранува нечистотиите, шминката и трагите од загадување, додека помага да се врати хидратантниот баланс на кожата. Неговата внимателно креирана формулација содржи комбуха (позната како „чај на бесмртноста“ и Exfo-бio (екстракт од тропско овошје – AHA), кои помaгаат значително да се подобри општиот квалитет на кожата, подобрувајќи ја нејзината мекост и сјајност. Погоден за сите типови кожа.

Употреба: Нтопете памучен тупфер со лосионот за чистење на лицето и нанесете го со кружни движења на лицето, вратот и деколтето. Потоа отстранете го со памучен тупфер.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: Шпанија

Состав: Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Stearate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Sodium Levulinate, Saccharomyces/Xylinum/Black Tea Ferment, Mangifera Indica Pulp Extract, Spondias Mombin Pulp Extract, Musa Sapientum Pulp Extract, Citric Acid, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool, Citral.

FAEBEY Facial Lotion CLEAN BOOST with Kombuchka NG and Exfo-Bio / 200ml

890 ден 590 ден