Кошничка 0 x

Product

Benton Goodbye Redness Centella Powder Wash 80g

1.538 ден

Нема на залиха

Исчистете ја и нахранете ја кожата со чистачот во прав! Формулиран со растителни ензими, центела и каламин, формулата за тројно чистење ги елиминира мртвите клетки и остатоците од кожата додека ја навлажнува и смирува кожата. Се препорачува за сува, чувствителна и комбинирана кожа. Centella и активните состојки помагаат да се смири црвенилото на кожата.

Благодарение на растителните ензими, центелата и каламинот, оваа формула за тројно чистење темелно ја чисти кожата и ги прочистува порите додека прави физичка и хемиска ексфолијација. Благодарение на растителните сурфактанти кои се нежни со кожата прави нежна пена и ја чисти кожата без да предизвика иритација.

Производот нема додадени вештачки бои и мириси, а неговата бледо розова боја се должи на природните состојки.

KOJA E ПРЕДНОСТА НА КЛЕНЗЕР ВО ПРАВ?
Содржи само 5% прочистена вода за мешање на состојките, а со редучирање на количеството на вода се интензивира функцијата на главните состојки.

КАКО СЕ КОРИСТИ?
По навлажнување на лицето се зема соодветна количина (количина што се истура при при едно превртување на шишето) од производот на дланка, се меша со малку вода и се трие за да се создаде пена. Пената се нанесува на лицето и нежно се масира. На крај се измива со млака вода

Клучни состојки:
– Екстракт од азиска центела кој го смирува црвенилото и иритацијата.
– Каламин кој ја смирува и штити чувствителната кожа.
– Морска сол и прав од азиска центела кои прават физичко отстранување на мртвите клетки од кожата кои се причина за појава на црвенило.
– Два типа на растителни ензими (протеаза и бромелин) кои прават хемиски пилинг односно отстранување на мртвите клетки.
– Хијалуронска киселина која на кожата ѝ дава хидратација.

Се препорачува кај:
– Кожа со црвенило
– Иритирана кожа
– Чувствителна кожа
– Кожа на која и е потребен нежен клензер за утринска и вечерна нега.
– Кожа без баланс на водата и мастите

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Benton Goodbye Redness Centella Powder Wash 80g

1.538 ден

Нема на залиха