Кошничка 0 x

Product

Beauty of Joseon Hanbang Serum Discovery Kit

1.750 ден

Нема на залиха

Сакате да пробате некој од серумите на Beauty of Joseon, но не знаете кој. Ви го претставуваме Hanbang Discovery Kit, сет создаден токму за оние кои сакаат да пробуваат и да го откријат идеалниот серум за нивната кожа.

Сетот содржи 4 различни серуми во шишенца од по 10ml, кои може да ги комбинирате во својата рутина, зависно од моменталните потреби на кожата.

Сетот содржи:

 • 𝐂𝐚𝐥𝐦𝐢𝐧𝐠 𝐒𝐞𝐫𝐮𝐦 : 𝐆𝐫𝐞𝐞𝐧 𝐓𝐞𝐚 + 𝐏𝐚𝐧𝐭𝐡𝐞𝐧𝐨𝐥 10ml
  Овој серум кои ги смирува црвенилото и иритацијата содржи 76% вода од зелен чај и 2% пантенол, состојки познати по своето смирувачко дејство. Оваа нежна формула е надополнета си екстракт од Artemisia vulgaris, екстракт од Centella asiatica extract, натриум хијалуронат, екстракт од прополис.
 • 𝐆𝐥𝐨𝐰 𝐒𝐞𝐫𝐮𝐦 : 𝐏𝐫𝐨𝐩𝐨𝐥𝐢𝐬 + 𝐍𝐢𝐚𝐜𝐢𝐧𝐚𝐦𝐢𝐝𝐞 10ml
  Тоа е серум за осветлување на пигментираните дамки и подобрување на тенот, кој содржи 59,94% екстракт од прополис и 2% ниацинамид. Формулата е надополнета со таману масло, бетаин салицилат (BHA), екстракт од чајно дрво, екстракт од семе од Lotus.
 • 𝐆𝐥𝐨𝐰 𝐃𝐞𝐞𝐩 𝐒𝐞𝐫𝐮𝐦 : 𝐑𝐢𝐜𝐞 + 𝐀𝐥𝐩𝐡𝐚-𝐀𝐫𝐛𝐮𝐭𝐢𝐧 10ml
  Овој моќен серум содржи 68,6% вода од оризови трици и екстракт од ориз кои помагаат за осветлување на тенот и прочистување, како и и 2% арбутин кој ја избледува хиперпигментацијата. Неговата форула е надополнета со ниацинамид, екстракт од соино семе, екстракт од сусам и екстракт од јачмен.
 • 𝐑𝐞𝐯𝐢𝐯𝐞 𝐒𝐞𝐫𝐮𝐦 : 𝐆𝐢𝐧𝐬𝐞𝐧𝐠 + 𝐒𝐧𝐚𝐢𝐥 𝐌𝐮𝐜𝐢𝐧 10ml
  Овој серум кој ги намалува брчките, ги намалува пигментираните дамки и го подобрува тенот, содржи 63,36% вода од корен од женшен и 3,01% филтрат од слуз од полжав. Оваа формула за поголема ефикасност, дополнително е збогатена со аденозин, екстракт од мацутаке, екстракт од корен од женшен, ниацинамид, екстракт од плод од Cornus officinalis и хијалуронска киселина.
Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Beauty of Joseon Hanbang Serum Discovery Kit

1.750 ден

Нема на залиха