Кошничка 0 x

Product

Huxley Oil Essence ; Essence-like, Oil-like

1.790 ден

Нема на залиха

Уникатна, немрсна, лесна маслена есенција, хибрид кој ги комбинира антиоксидантното збогатено масло од семе од бодликава круша со брзо апсорбирачката есенција за хидратација и нега на кожата.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Употреба: По чистењето и тонирањето, нанесете неколку капки на лицето и нежно тапкајте за целосна апсорпција. Потоа нанесете навлажнувач.

Состав: екстракт од стебло од Opuntia cus-indica, бутилен гликол, глицерин, метил глукет-20, вода, алкохол денат, диметикон, 1,2-хександиол, хидроксиетилакрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, бетаин, алкохол, феноксиетанол, хидрогениран лецитин, арома, полисорбат 60, сорбитан изостеарат, етилхексилглицерин, ксантан гума, динатриум EDTA, поликватерниум-51, натриум метил стеароил таурат, масло од семе од Opuntia ficus-indica, декстрин, екстракт од Theobroma cacao, екстракт од лист од Ilex paraguariensis, екстракт од семе од Chenopodium Quinoa, екстракт од плод од Euterpe oleracea, екстракт од плод од Myrciaria dubia, екстракт од плод од Prunus mume, бензил салицилат, хексил цинамал, цитронелол, бутилфенил метилпропионал, еугенол, амил цинамал.

 

Huxley Oil Essence ; Essence-like, Oil-like

1.790 ден

Нема на залиха