Кошничка 0 x

Product

Huxley Toner ; Extract It

1.390 ден

Нема на залиха

Освежителен тонер, богат со екстракт од кактус, кој ја тонира и измазнува кожата, оставајќи ја свежа, чиста и хидрирана. Содржи над 90% состојки од природно потекло.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Употреба: По чистењето, нежно тапкајте неколку капки од тонерот на лицето со дланките или рацете или нанесете на памучен тупфер на целото лице. Потоа нанесете серум или навлажнувач.

Состав: екстракт од стебло од Opuntia ficus-indica, пропандиол, дипропилен гликол, 1,2-хександиол, екстракт од цвет од Lagerstroemia indica, вода, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, бутилен гликол, арома, ксантан гума, динатриум EDTA, етилхексилглицерин, екстракт од цвет од Rosa centifolia, масло од семе од Opuntia ficus-indica, феноксиетанол, амил цинамал, еугенол, бензил салицилат, бутилфенил метилпропионал, цитронелол, хексил цинамал.

Huxley Toner ; Extract It

1.390 ден

Нема на залиха