Кошничка 0 x

Product

Skin1004 Madagascar Centella Toning Toner 210ml

1.550 ден 1.207 ден

Нема на залиха

Тоа е нежен тонер за пилинг кој може да се користи секојдневно за да помогне во ексфолијација на мртвите клетки на кожата и е погоден за чувствителна кожа.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:
PHA (Глуконолактон) ексфолира и ги отстранува мртвите клетки на кожата без да ја иритира кожата.

Екстрактот од Centella asiatica ja смирува кожата и го надополнува нивото на хидратација.

Богат со висококвалитетна Centella asiatica растена во чиста средина, обезбедува вистинска смирувачка нега. Прави благ пилинг со PHA без да предизвика иритација кај чувствителната кожа. Погоден е за чувствителна кожа, па дури и кожа склона кон акни. Има благо киселкасата pH вредност за да одговара на pH балансот на кожата.

Начин на употреба:
По миењето на лицето, ставете соодветна количина на памучен тупфер или на дланките. Нежно нанесете го на лицето и лесно тапкајте за да се впие во кожата.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Skin1004 Madagascar Centella Toning Toner 210ml

1.550 ден 1.207 ден

Нема на залиха