Кошничка 0 x

Product

Missha All Around Safe Block Cotton Sun SPF50+ 50ml

982 ден 748 ден

Нема на залиха

𝐌𝐈𝐒𝐒𝐇𝐀 𝐀𝐥𝐥 𝐀𝐫𝐨𝐮𝐧𝐝 𝐒𝐚𝐟𝐞 𝐁𝐥𝐨𝐜𝐤 𝐂𝐨𝐭𝐭𝐨𝐧 𝐒𝐮𝐧 𝐒𝐏𝐅𝟓𝟎+ 𝐏𝐀+++ е крем за заштита од сонце со широк спектар на заштита од UVA и UVB зраци, погоден за мрсна и комбинирана кожа.

 Заштитата од штетните UV зраци е важна како во лето, така и во зима, бидејки штетните UV зраци се присутни во текот на целата година и се главните причинители за предвременото стареење на кожата.

Содржи пудра која го апсорбира себумот за да го спречи создавањето на вишок маснотии на кожата и го спречува изгледот на масен сјај на кожата.

Има формула отпорна на потење и останува на своето место долготрајно во текот на денот за време на секојдневните активности.

Исто така служи како тонирана основа за корегирање на недостатоците на кожата и постигнување на рамномерен изглед на тенот и текстурата на кожата.

Содржи екстракт од чајно дрво и алантоин кои ја смирувааат и заштитуваат кожата.

Пептидите и пантенолот ја зајакнуваат бариерата на кожата и ја прават поотпорна на надворешните штетни влијанија.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Missha All Around Safe Block Cotton Sun SPF50+ 50ml

982 ден 748 ден

Нема на залиха