Кошничка 0 x

Product

Mizon Hyaluronic Acid 100

1.290 ден

Mizon Hyaluronic Acid 100 ампулата нуди решение за дехидрираната кожа и намалување на брчките. Со висока концентрација на хијалуронска киселина (50%) која моќно делува во хидратацијата на кожата, со брза и оптимална апсорпција, ја зацврстува кожната бариера и не дозволува губење на влажноста на кожата. На кожата и дава полн и свеж изглед.

Оваа ампула, со нелеплива завршница, видливо го освежува изгледот на кожата одржувајќи ја длабински хидрирана, еластична со што ја спречува појавата на фини линии и брчки. Аденозинот овозможува нега на брчките, обновување и баланс на влажноста на кожата.

 Тоа е хипоалерген производ, без вештачки бои, ароми и парабени. Дерматолошки е тестиран. Погоден е за употреба кај чувствителна кожа и не предизвикува иритации.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: , Бренд:

Mizon Hyaluronic Acid 100 ампулата нуди решение за сува кожа и подобрување на состојбата со брчките. Со висока концентрација на хијалуронска киселина која моќно делува во хидратацијата на кожата, ја зацврестува кожната бариера и не дозволува губење на влажноста на кожата. Овој дерматолошки тестиран производ, не содржи парабени и дополнително не предизвикува иритации.

Употреба: Нанесете ја после средството за чистење, тонерот и есенцијата. Тапкајте нежно за целосна апсорпција.

Mizon Hyaluronic Acid 100

1.290 ден