Кошничка 0 x

Product

Mizon Joyful Time Essence Mask – Aloe

120 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

MIZON Joyful Time Essence Mask – Aloe е маска  со есенција од алое која има неверојатен навлажнувачки ефект врз кожата. Нежно ја навлажнува кожата, ја смирува и ѝ дава свеж изглед. Тоа е 3D лист-маска која природно се прилепува на кожата за подобро пренесување на високо концентрираните активни состојки кои ја одржуваат кожата хидрирана.

Употреба: По миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската започнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

Состав: вода, глицерин, метилпропандиол, бетаин, алкохол, 1,2-хександиол, PEG-40 хидрогенирано рицинусово масло, ксантан гума, екстракт од семе од Salvia hispanica, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, натриум цитрат, пропандиол, етилхексилглицерин, лимонска киселина, динатриум EDTA, алантоин, хидролизиран колаген, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, бутилен гликол, пулулан, натриум хијалуронат, екстракт од лист од Aloe barbadensis (10ppm), феноксиетанол, арома.

 

Mizon Joyful Time Essence Mask – Aloe

120 ден

Нема на залиха