Кошничка 0 x

Product

Mizon Joyful Time Essence Mask – Bamboo

120 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

MIZON Joyful Time Essence Mask – Bamboo е маска  со есенција од бамбус која го подобрува балансот на влажност во кожата. Хидратантните и прочистувачки својства на бамбусот, на кожата ѝ даваат смирувачки ефект додека го подобруваат балансот на влажноста на кожата. Оваа 3D лист-маска природно се прилепува на кожата за подобро пренесување на високо концентрираните активни состојки кои ја одржуваат кожата чиста и негувана.

Употреба: По миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската започнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

Состав: вода, глицерин, метилпропандиол, бетаин, алкохол, 1,2-хександиол, PEG-40 хидрогенирано рицинусово масло, ксантан гума, натриум цитрат, етилхексилглицерин, пропандиол, лимонска киселина, бутилен гликол, динатриум EDTA, екстракт од Centella asiatica, алантоин, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од семе од Salvia hispanica, хидролизиран колаген, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, екстракт од сок од Bambusa vulgaris (75ppm) , пулулан, натриум хијалуронат, феноксиетанол, арома

Mizon Joyful Time Essence Mask – Bamboo

120 ден