Кошничка 0 x

Product

Klairs Midnight Blue Calming Sheet Mask

190 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот

Разладете ја вжештената кожа на лицето со Midnight Blue Calming Sheet Mask. Тоа е лист-маска со црна ткаенина која содржи бамбус и јаглен, потопена во богата смирувачка есенција. Благодарение на еритролот кој го содржи оваа есенција, маската ја смирува кожата и ја намалува температурата.

Благодарение на екстрактот од азиска центела таа има антиинфламаторно дејство. Ефикасна е во прочистување на порите.

Погодна е за мрсна кожа, чувствителна кожа, иритирана кожа, кожа со проширени пори и вжештена кожа.

Употреба

По чистењето извадете ја маската од пакувањето и одвиткајте ја внимателно. Рамномерно
поставете ја на лицето, прилагодувајќи го горниот дел на очите, а долниот дел на устата. По 15-20 минути
отстранете ја маската од лицето и тапкајте нежно за да се впие преостанатата есенција.

Активни состојки

• Eритритол

• Екстракт од азиска центела

• Алантоин

Состав

Состав: вода, бутилен гликол, метилпропандиол, глицетет-26, 1,2-хександиол, екстракт од геанче од Salix alba (врба), глицерин, еритритол, бетаин, аргинин, карбомер, алантоин, етилхексилглицерин, полиглицерил-10 лаурат, пропандиол, глицерил акрилат/кополимер на акрилна киселина, карагенан, PVM/MA кополимер, динатриум EDTA, дикалиум глициризат, екстракт од Centella asiatica.

Разладете ја вжештената кожа на лицето со Midnight Blue Calming Sheet Mask. Тоа е лист-маска со црна ткаенина која содржи бамбус и јаглен, потопена во богата смирувачка есенција. Благодарение на еритролот кој го содржи оваа есенција, маската ја смирува кожата и ја намалува температурата.

Благодарение на екстрактот од азиска центела таа има антиинфламаторно дејство. Ефикасна е во прочистување на порите.

Погодна е за мрсна кожа, чувствителна кожа, иритирана кожа, кожа со проширени пори и вжештена кожа.

По чистењето извадете ја маската од пакувањето и одвиткајте ја внимателно. Рамномерно
поставете ја на лицето, прилагодувајќи го горниот дел на очите, а долниот дел на устата. По 15-20 минути
отстранете ја маската од лицето и тапкајте нежно за да се впие преостанатата есенција.

• Eритритол

• Екстракт од азиска центела

• Алантоин

Состав: вода, бутилен гликол, метилпропандиол, глицетет-26, 1,2-хександиол, екстракт од геанче од Salix alba (врба), глицерин, еритритол, бетаин, аргинин, карбомер, алантоин, етилхексилглицерин, полиглицерил-10 лаурат, пропандиол, глицерил акрилат/кополимер на акрилна киселина, карагенан, PVM/MA кополимер, динатриум EDTA, дикалиум глициризат, екстракт од Centella asiatica.

Klairs Midnight Blue Calming Sheet Mask

190 ден

Нема на залиха

Препорачана комбинација