Кошничка 0 x

Product

Mizon Peptide Ampoule Cream

1.390 ден

Нема на залиха

Овој функционален ампула-крем за отстранување на брчките е збогатен со пептиди кои ја зголемуваат еластичноста на кожата и ги подобруваат бчките при што се постигнува помека и поздрава кожа.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Употреба: Во последниот чекор од негата, нанесете соодветна количинана чисто лице и тапкајте за да се апсорбира.

Состав: вода, глицерин, каприлен/капрински триглицерид, каприлен/капрински/сукцински триглицерид, пропандиол, цетеарил оливат, цетеарил алкохол, циклопентасилоксан, сорбитан оливат, 1,2-хександиол, циклохексасилоксан, глицерил стеарат, хидрогениран лецитин, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, карбомер, трометамин, бутилен гликол, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, ксантан гума, палмитинска киселина, етилхексилглицерин, пулулан, стеаринска киселина, аденозин, декстрин, екстракт од Theobroma cacao (какао), динатриум ЕДТА, масло од Lavandula аngustifolia (лаванда), екстракт од корен од Coptis chinensis, екстракт од Centella аsiatica, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од семе од Salvia hispanica, натриум хијалуронат, бакар трипептид-1, екстракт од семе од Prunus amygdalus dulcis (благ бадем), матична млеч, екстракт од прополис, хидролизирани протеини од матична млеч, екстракт од корен од Iris florentina, биосахарид гума-1, бета-глукан, екстракт од плод од Vaccinium macrocarpon (брусница), екстракт од плод од Rubus idaeus (малина), екстракт од плод од Prunus serotina, екстракт од плод од Cornus officinalis, екстракт од плод од Punica granatum, хидролизиран колаген, феноксиетанол.

Mizon Peptide Ampoule Cream

1.390 ден

Нема на залиха