Кошничка 0 x

Product

Aromatica Reviving Rose Infusion Serum 100ml

2.855 ден 1.999 ден

Ревитализирајте и енергизирајте ја кожата на лицето за да постигнете свежина и здрав сјај со 𝗥𝗲𝘃𝗶𝘃𝗶𝗻𝗴 𝗥𝗼𝘀𝗲 𝗜𝗻𝗳𝘂𝘀𝗶𝗼𝗻 𝗦𝗲𝗿𝘂𝗺 на корејскиот бренд за природна и органска козметика 𝗔𝗥𝗢𝗠𝗔𝗧𝗜𝗖𝗔.

Овој серум кој содржи 6000mg екстракт од роза ѝ пружа длабинска, интензивна хидратација на кожата и ѝ ја враќа виталноста.

Бенефит:
▪️ има моќно антиоксидантно дејство и ја штити кожата од слободните радикали
▪️ ги намалува фините линии и брчките и ја спречува појавата на нови
▪️ длабински и интензивно ја хидрира кожата
▪️ ги враќа виталноста и свежината на кожата
▪️ го подобрува тенот

Збогатен е со антиејџ сотојки како ниацинамид и аденозин за моќна борба против брчките и помазна, поцврста и поеластична кожа.

Содржи моќен комплекс на екстракти од неколку видови бобинки кои се витаминска бомба и ја енергизираат и ревитализираат кожата.

Природните екстракти во овој крем се добиени со специјален метд на декокција. Тоа е метод на екстракција без загревање, која ги екстрахира активните состојки без да го наруши нивниот квалитет. Со тоа тие ја задржуваат својата ефикасност.

Производот е сертифицирано вегански и содржи ECOCERT сертифицирани органски состојки.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Aromatica Reviving Rose Infusion Serum 100ml

2.855 ден 1.999 ден