Кошничка 0 x

Product

Sioris Enriched By Nature Cream 50ml

1.990 ден

Со ефект на измазнување и зајакнување на кожата, Enriched By Nature Cream на корејскиот бренд Sioris, крем со мека, брзо апсорбирачка налик на путер текстура, користи уникатна мешавина од хранливи состојки за да формира заштитен слој и да го зголеми задржувањето на хидратацијата. Органскиот шеа путер (8%) ја хидрира кожата со богата концентрација на антиоксиданти, меѓу кои Витамин Е и каротин, додека природно светлата комбинација од Алфа-бисаболол и екстракт од цвет од Rosa multiflora го дава ефектот на светла и сјајна кожа со изедначен тон.

Маслото од семе од златната Adansonia digitata извлечено од дрвото баобаб, додава дополнителни витамини А, Д, Е и Ф во овој комплекс за измазнување на грубата кожа. Органската вода од зелен чај (28,5%), дополнително ја хидрира и смирува секоја иритација.

Природните есенцијални масла кои се доволно нежни за чувствителна кожа, обезбедуваат лесен цветен мирис. Ова е 100% природен производ, формулиран без парабени, вештачки мирис, адитиви или штетни хемикалии, од овластено органско производство од COSMetics Organic and Natural Standard Certification.

Овој крем е совршен за сува или зрела кожа, идеален и за оние со многу чувствителна, иритирана  кожа.

Употреба: Во последниот чекор од рутината за нега на кожата, нанесете соодветна количина од кремот и масирајте на лицето и вратот со дланките за подобра апсорпција.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Sioris Enriched By Nature Cream 50ml

1.990 ден