Кошничка 0 x

Product

Sioris Make it Bright Sheet Mask

195 ден

Нема на залиха

Make It Bright Sheet Mask на корејскиот бренд Sioris е хидрантна лист-маска потопена во есенција од 73% органска сезонска вода од сливи, полна со витамини и минерали кои потекнуваат од Гвангјанг, Кореја. Есенцијата е формулирана со смирувачки екстракт од Centella asiatica, екстракт од брокула богат со витамин Ц, кој помага за осветлување на тонот на кожата и екстракт од култура на Ginseng callus кој помага во негување на кожата. Ниацинамидот (витамин Б3) заедно со пантенолот (витамин Б5), делуваат за осветлување на тонот на кожата.

Еколошката ткаенина на лист-маската е изработена од екстракт од еукалиптус кој има апсорбирачки и навлажнувачки својства, лесно и нежно се лепи на лицето, без да предизвика иритација на чувствителната кожа.

Употреба:. Нанесете ја маска на чисто лице и оставете ја да делува 15-20 минути, без да ја плакнете. Потоа нежно масирајте за да ја распределите есенцијата низ целото лице.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Sioris Make it Bright Sheet Mask

195 ден

Нема на залиха