Кошничка 0 x

Product

Yeouth Dead Sea Mud Mask 240ml

1.950 ден 1.680 ден

Маската со кал од Мртво Море прави детоксификација на кожата со извлекување на токсините и нечистотиите заробени длабоко во порите на кожата. Во комбинација со хранливи витамини и минерали со хијалуронска киселина, алое, овесна каша и масло од авокадо, прави хидратација, смирување и балансирање на кожата. Длабински ги чисти затнатите пори, го намалува изгледот на фините линии и брчките, ја минимизира појавата на порите, ја подобрува текстурата на кожата. Резултатот е чист, свеж и тен.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: САД

Состав: Aqua, Silt, Kaolin, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ceteareth-20, Glycerin, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Sea Salt, Colloidal Oatmeal, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Calendula Officinalis (Calendula) Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate.

Yeouth Dead Sea Mud Mask 240ml

1.950 ден 1.680 ден