Кошничка 0 x

Product

YEOUTH Hyaluronic Acid Plus 30ml

2.740 ден 1.970 ден

Yeouth Hyaluronic Acid Plus на американскиот бренд Yeouth e серум со хијалуронска киселина, збогатен со витамин Ц и трипептиди.

ДЕЈСТВО:

  • Ја подобрува хидратацијата.
  • Ги намалува фините линии и брчките.
  • Ја прави кожата помазна и пополна.

Ја подобрува еластичноста на кожата.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

  • Хијалуронската киселина ја подобрува хидратацијата на кожата и ја прави пополна, посвежа и помазна. Ги намалува постоечките брчки и ја спречува појавата на нови.
  • Витаминот Ц го подобрува тенот и ја намалува хиперпигментацијата. Тој е моќен антиоксидант и ја штити кожата од слободните радикали.
  • Трипептид 31 е пептид со сличен ефект на ретинолот. Ги подобрува текстурата, тонот, цврстината и еластичноста на кожата, додека ги намалува фините линии и брчките.

Не содржи парфем, сликони и вештачки бои. Не содржи парабени, сулфати, минерални масла и било какви штетни или контроверзни состојки.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: САД

Состав: Aqua, Butylene Glycol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Myristoyl Tripeptide-31.

YEOUTH Hyaluronic Acid Plus 30ml

2.740 ден 1.970 ден