Кошничка 0 x

Product

Yeouth Vitamin C Facial Cleanser 89ml

1.850 ден 1.387 ден

Нема на залиха

Темелно отстранете ги и најтврдокорните нечистотии и шминка од кожата на лицето со 𝗬𝗲𝗼𝘂𝘁𝗵 𝗩𝗶𝘁𝗮𝗺𝗶𝗻 𝗖 𝗙𝗮𝗰𝗶𝗮𝗹 𝗖𝗹𝗲𝗮𝗻𝘀𝗲𝗿 без да ја нарушите заштитната бариера на кожата.

Овој пенлив гел чистач е идеален за отстранување на шминката, вклучително и маскарата.

Темелно ги чисти пoрите од вишокот маснотии и нечистотија.

Нежен е кон кожата и темелно ги отстранува и најтврдокорната шминка и нечистотии без да ја наруши заштитната бариера на кожата.

Благодарение на витаминот Ц и растителните екстракти, го изедначува нерамномерниот тен, ја намалува хиперпигментацијата, ја штити кожата од слободните радикали, ја спречува појавата на акни и ја подобрува текстурата на кожата.

Клучни состојки:
▪️ Витамин Ц
Ја намалува хиперпигментацијата и темните дамки. Го стимулира создавањето на колаген. Ја штити кожата од слободните радикали.
▪️ Алое вера
Jа омекнува и смирува кожата. Ја спречува појавата на акни.
▪️ Зелен чај
Тоа е моќен антиоксидант кој ја штити кожата од слободните радикали. Ја одложува појавата на знаци на стареење.
▪️ Екстракт од морска алга
На кожата ѝ дава полн изглед. Богат е со витамини и минерали кои помагаат во зацврстување на
кожата.
▪️ Женшен
Ја спречува појавата на фини линии и брчки.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: САД

Состав: Water, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Decyl Glucoside, Sodium Ascorbyl Phosphate, Coconut Acid, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Sodium Isethionate, Panthenol, Polyquaternium-10, Caprylyl Glycol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Panax Ginseng Extract, Sodium Acetate, Isopropyl Alcohol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Undaria Pinnatifida Extract.

Yeouth Vitamin C Facial Cleanser 89ml

1.850 ден 1.387 ден

Нема на залиха