Кошничка 0 x

Product

Your Vegan The Rice Bran Ampoule 45ml

970 ден 890 ден

The Rice Bran Ampoule на корејскиот бренд Your Vegan е тука за да ги задоволи комплексните потреби на вашата кожа и таа да заблеска во право светло.

Тоа е производ кој:

 • Го подобрува и воедначува тенот
 • Ги прочистува и одржува порите
 • Ја спречува појавата на комедони и акни
 • Ја хидрира кожата
 • Ѝ дава свежина и сјај на кожата
 • Ја смирува иритацијата и црвенилото
 • Ги отстранува мртвите клетки од кожата
 • Ја подобрува текстурата

 

 Клучни состојки:

 • Вода од оризови трици содржи голема количина на висококвалитетни протеини и витамини. Уште од античко време, водата од оризовите трици се користелаза зајакнување на кожата, особено за осветлување и подобрување на еластичност. Оваа состојка е позната по тоа што го осветлува тонот на кожата и помагаат во справувањето со флеките како што се старечки флеки, траги од акни и нерамномерен тен. Ја прави кожата повоедначена, почиста и посјајна, ја подобрува нејзината хидратација и помага во обновување на кожната бариера.
 • AHA и PHA нежно ги отстрануваат мртвите клетки од кожата со што ја подобруваат текстурата, го подобруваат тенот и го спречуваат затнувањето на порите.
 • Екстрактот од азиска центела, мадекасозидот и азиатикозидот ги смируваат иритацијата и црвенилото.
 • Екстрактот од тушт има антивоспалително, смирувачко, хидратантно и антиоксидантно дејство, а исто така го подобрува тенот.
 • Екстрактот од гранче на бреза има прочистувачко, смирувачко и хидратантно дејство.
 • Бета-глуканот ја подобрува хидратацијата.
 • Церамидите ја зајакнуваат заштитната бариера на кожата.
Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: , Бренд:

Your Vegan The Rice Bran Ampoule 45ml

970 ден 890 ден