Кошничка 0 x

Product

Aromatica Comforting Calendula Decoction Juicy Cream 150g

2.120 ден 1.972 ден

Нема на залиха

Направен од 90,4% природни состојки, од кои 13% се органски состојки, Aromatica Comforting Calendula Decoction Juicy Cream е совршен избор за Вашата кожа доколку ја чувствувате дехидрирана или иритирана.

Неговата формула е богата со церамиди и полисахариди од семе од тамаринд, благодарение на кои длабински ја хидрира кожата и подолго ја задржува влажноста.

Овој природен нежен крем, целисно е направен од безбедни состојки, поради што е погоден за чувствителна кожа, а совршен е дури и за бебиња.

Наместо вода, содржи 48% екстракт од цвет од невен кој го ублажува стресот на кожата и е исклучително ефикасен за смирување на кожата. Екстрактот од невен има антиоксидантни, анти-бактериски, антиинфламаторни, па дури и анти-габични својства.

Содржи шиа путер и кокосово масло кои ја навлажнуваат и омекнуваат кожата, но истовремено делуваат и анти-инфламаторно и помагаат за побрзо зараснување на раните.

Содржи екстракт алое вера, кој е богат со гликопротеини, кои имаат антиинфламаторни својства и полисахариди, кои можат да го стимулираат растот на кожата и да ги поправат нејзините недостатоци.

Се нанесува на лицето после балансирањето на pH нредноста со тонер. На сувите подрачја може да се нансува онолку пати колку што е потребно во текот на денот. Може да се користи самостојно или да се помеша со неколку капки масло за лице, доволно за да се задржи влагата без да се чувствува тешко или мрсно на кожата. Има свиленкаст финиш и е добра подлога за шминка.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Состав: екстракт од цвет од Calendula officinalis, каприлен/капрински триглицерид, *екстракт од лист од Aloe barbadensis, бутилен гликол, глицерин, *путер од Butyrospermum parkii (шиа путер), хидрогениран лецитин, масло од Cocos nucifera, вода, октилдодеканол, коко-каприлат капрат, 1,2-хександиол, арахидил алкохол, хидроксиетилцелулоза, палмитамид MEA, пропандиол, бехенил алкохол, етилхексилглицерин, арахидил глукозид, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, аргинин, церамид NP, хидрогенирано маслиново масло unsaponifiables, *восок од Copernicia cerifera, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од Verbena officinalis, полисахарид од семе од Tamarindus indica. *сертифицирано органски

Aromatica-Comforting-Calendula-Decoction-Juicy-Cream-Olpeo-Korean-Skincare-Store

Aromatica Comforting Calendula Decoction Juicy Cream 150g

2.120 ден 1.972 ден

Нема на залиха