Кошничка 0 x

Product

Beauty of Joseon Calming Serum : Green tea+Panthenol

990 ден 855 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Beauty of Joseon Calming Serum е смирувачки серум со Ханбанг традиционални состојки од природно потекло за смирување и хидратација на кожата, каде клучни состојки се зелениот чај и пантенолот.

Клучни состојки: вода од лист од Camellia sinensis (зелен чај) 76,49%, пантенол (витамин B5) 2%. Истакнати состојки: екстракт од Artemisia vulgaris, екстракт од Centella asiatica extract, натриум хијалуронат, екстракт од прополис.

Употреба: Нанесете соодветна количина на лицето и тапкајте нежно за да ја помогнете апсорпцијата.

Состав: вода од лист од Camellia sinensis, вода, метилпропандиол, глицерин, бутилен гликол, екстракт од Centella asiatica, пантенол, пентилен гликол, 1,2-хександиол, екстракт од Chondrus crispus, екстракт од Saccharum officinarum (шеќерна трска), екстракт од Artemisia vulgaris, екстракт од лист од Melia azadirachta, натриум хијалуронат, екстракт од цвет од Melia azadirachta, екстракт од семе од Theobroma cacao (какао), екстракт од прополис, диетоксиетил сукцинат, бетаин, октандиол, акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, алантоин, натриум полиакриоилдиметил таурат, трометамин, етилхексилглицерин, дикалиум гициризат, поликватерниум-51, глицерил акрилат/кополимер на акрилна киселина, натриум фитат, декстрин, токоферол.

 

Beauty of Joseon Calming Serum : Green tea+Panthenol

990 ден 855 ден

Нема на залиха