Кошничка 0 x

Product

Beauty of Joseon Ginseng Cleansing Oil 210ml

1.360 ден 1.071 ден

Нема на залиха

Најважниот чекор во негата на кожата е чистењето. Ако нечистотијата на кожата и себумот не се измијат темелно и се остават да се акумулираат во порите, тие можат да предизвикаат воспаленија.

Улогата на маслото за чистење е да помогне во темелно отстранувањето на нечистотијата од кожата преку нејзино нежно растворање и емулгирање.

Тимот на Beauty of Joseon тестираше бројни масла за да го најде вистинското како основна состојка за нивното масло за чистење. Тие го избраа маслото од Glycine soja како основа, бидејќи открија дека е најлесното, но сепак ефikasno за отстранување на нечистотијата од кожата, себумot и остатоци од шминка. Исто така содржи масло од семе од женшен, кое на производот му дава освежителен и смирувачки мирис сличен на мирис на трева, кој ве опушта додека го чистиче лицето. Ова масло ја зајакнува заштитната бариера на кожата и ја штити од штетните влијанија на околината.

Beauty Of Joseon Ginseng Cleansing Oil користи мицеларна технологија. Мицеларните производи се суспензија на вода со мали капсули на масло, кои овозможуваат максимално чистење и хидратација, без сушење и затегнување на кожата кое го прават старомодните сапуни. Мицеларните производи ги чистат нечистотиите од кожата, така што маслото го раствора и отстранува вишокот на себум, додека водата ја хидрира кожата, а маслото ја негува. Наместо да го отстранaт заштитниот слој на кожата и да ја нарушат нејзината бариера, како магнет ги таргетираат и ги привлекуваат нечистотиите и вишокот себум без да бидат груби со кожата. Ги подигаат од кожата без да ја нарушат нејзината липидна бариера и матрицата. Тоа помага во одржување на здрава функција на кожата.

Клучни состојки:
Масло од соја 50%
Добиено од Glycine soja, содржи олеинска киселина, линолна киселина и линоленска киселина. Нежно ги раствора нечистотиите без да ги затвара порите на кожата и во исто време делува како средство за навлажнување и измазнување на кожата.

Масло од семе од женшен 0,1%
Маслото од семе од женшен помага да се заштити кожата од надворешните штетни дејства.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Beauty of Joseon Ginseng Cleansing Oil 210ml

1.360 ден 1.071 ден

Нема на залиха