Кошничка 0 x

Product

Beauty of Joseon Glow Deep Serum: Rice + Arbutin

990 ден 855 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Вратете го природниот сјај на кожата со овој осветлувачки серум кој содржи 68,6% вода од оризови трици кој помагаат за осветлување на тенот и прочистување, како и и 2% арбутин за да ја избледи хиперпигментацијата. Лесната и брзо впивачка текстура продира длабоко во кожата за да обезбеди долготрајни осветлувачки и хидратантни ефекти на кожата. Формулиран без минерални масла, есенцијални масла, парабени, сулфати, овој производ е погоден и за најчувствителна кожа.

Земете соодветна количина со помош на пипетата. Нежно масирајте на кожата следејќи ја текстурата на кожата. Повторно нанесете на сувото подрачје.

 

Beauty of Joseon Glow Deep Serum: Rice + Arbutin

990 ден 855 ден