Кошничка 0 x

Product

Benton Aloe Propolis Soothing Gel 100ml

1.354 ден 1.083 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот

Aloe Propolis Soothing Gel е благо киселкаст гел, со pH вредност како онаа на здравата кожа, кој не содржи испарлив алкохол. Тој има нелеплива хидратантна текстура и лесно се впива во кожата. Интензивно ја смирува и хидрира кожата благодарение на својата главна состојка, алое вера. Прополисот, познат по своите антисептички и антиинфламаторни својства, помага во балансирање, заздравување и смирување на проблематичната кожа.

Содржи алантоин кој ја штити кожата од надворешните штетни влијанија, го зголемува количеството на вода, ја омекнува кожата, ја смирува иритацијата, поттикнува природна ексфолиација на надворешниот слој на епидермисот и стимулира создавање на нови клетки со што поттикнува обновување и на ткивото.

Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки. Гелот не содржи парабени, силикони, сулфати, минерални масла, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои.

Дерматолошки е тестиран и е наменет за сите типови кожа.

Употреба

Гелот нанесете го на лицето рамномерно во тенок слој и нежно тапкајте за да се впие целосно.

За најдобри резултати Benton препорачува овој гел да се употребува заедно со следните производи по редоследот: чистење со Honest Cleansing Foam → Aloe BHA Skin Toner → Aloe Propolis Soothing Gel → Aloe Hyaluron Cream.

Совет: Производите нанесувајте редоследно, од најтечните кон оние со поголема густина.

Активни состојки

• Овој производ содржи екстракт, прав од сок и вода од алое вера. Тие се познати по своите смирувачки својства. Обезбедуваат заштитен слој на кожата кој помага да се задржи влагата. Исто така се богати со антиоксиданти и минерали кои помогаат за забрзување на заздравувањето. Освен што го спречуваат таложењето на себумот и ги намалуваат порите, го стимулираат производството на колаген и еластински влакна кои ја прават кожата еластична и мазна.

• Прополисот e познат по своите антисептички и обновувачки својства. Помага во балансирање, заздравување и смирување на проблематичната кожа. Исто така ја забрзува стапката на раст на клетките и ги чисти порите. Тој ја штити кожата од бактерии и функционира како одлично антиинфламаторно средство.

• Алантоинот е состојка која го зголемува количеството на вода во кожата, ја смирува иритацијата и ја омекнува кожата. Тој поттикнува природна ексфолиација на надворешниот слој на епидермисот, стимулира создавање на нови клетки со што поттикнува обновување и на ткивото и помага во заздравување на мали оштетувања на кожата. Ја штити кожата од надворешни штетни влијанија и слободни радикали.

Состав

Состав: вода од лист од Aloe barbadensis, бутилен гликол, вода, пентилен гликол, 1,2-хександиол, глицерин, екстракт од Propolis, екстракт од лист од Aloe barbadensis, бетаин, екстракт од Cucumis sativus (краставица), екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од лист од Camellia sinensis, алантоин, прав од сок од лист на Aloe barbadensis, екстракт од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata (лишај), акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, аргинин.

Aloe Propolis Soothing Gel е благо киселкаст гел, со pH вредност како онаа на здравата кожа, кој не содржи испарлив алкохол. Тој има нелеплива хидратантна текстура и лесно се впива во кожата. Интензивно ја смирува и хидрира кожата благодарение на својата главна состојка, алое вера. Прополисот, познат по своите антисептички и антиинфламаторни својства, помага во балансирање, заздравување и смирување на проблематичната кожа.

Содржи алантоин кој ја штити кожата од надворешните штетни влијанија, го зголемува количеството на вода, ја омекнува кожата, ја смирува иритацијата, поттикнува природна ексфолиација на надворешниот слој на епидермисот и стимулира создавање на нови клетки со што поттикнува обновување и на ткивото.

Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки. Гелот не содржи парабени, силикони, сулфати, минерални масла, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои.

Дерматолошки е тестиран и е наменет за сите типови кожа.

Гелот нанесете го на лицето рамномерно во тенок слој и нежно тапкајте за да се впие целосно.

За најдобри резултати Benton препорачува овој гел да се употребува заедно со следните производи по редоследот: чистење со Honest Cleansing Foam → Aloe BHA Skin Toner → Aloe Propolis Soothing Gel → Aloe Hyaluron Cream.

Совет: Производите нанесувајте редоследно, од најтечните кон оние со поголема густина.

• Овој производ содржи екстракт, прав од сок и вода од алое вера. Тие се познати по своите смирувачки својства. Обезбедуваат заштитен слој на кожата кој помага да се задржи влагата. Исто така се богати со антиоксиданти и минерали кои помогаат за забрзување на заздравувањето. Освен што го спречуваат таложењето на себумот и ги намалуваат порите, го стимулираат производството на колаген и еластински влакна кои ја прават кожата еластична и мазна.

• Прополисот e познат по своите антисептички и обновувачки својства. Помага во балансирање, заздравување и смирување на проблематичната кожа. Исто така ја забрзува стапката на раст на клетките и ги чисти порите. Тој ја штити кожата од бактерии и функционира како одлично антиинфламаторно средство.

• Алантоинот е состојка која го зголемува количеството на вода во кожата, ја смирува иритацијата и ја омекнува кожата. Тој поттикнува природна ексфолиација на надворешниот слој на епидермисот, стимулира создавање на нови клетки со што поттикнува обновување и на ткивото и помага во заздравување на мали оштетувања на кожата. Ја штити кожата од надворешни штетни влијанија и слободни радикали.

Состав: вода од лист од Aloe barbadensis, бутилен гликол, вода, пентилен гликол, 1,2-хександиол, глицерин, екстракт од Propolis, екстракт од лист од Aloe barbadensis, бетаин, екстракт од Cucumis sativus (краставица), екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од лист од Camellia sinensis, алантоин, прав од сок од лист на Aloe barbadensis, екстракт од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata (лишај), акрилати/C10-30 алкил акрилат кросполимер, аргинин.

Benton Aloe Propolis Soothing Gel 100ml

1.354 ден 1.083 ден

Препорачана комбинација

  • Распродадено-21%
  • Распродадено