Кошничка 0 x

Product

Beauty of Joseon Centella Asiatica Calming Mask

150 ден 143 ден

За интензивна хидрантна нега на Вашата кожа, ја препорачуваме Centella Asiatica Calming Mask на познатиот корејски бренд Beauty of Joseon. Таа e смирувачка лист-маска со екстракт од Centella asiatica (15%), која е една од неверојатните состојки за смирување на кожата. Содржи 3 типа на хијалуронски киселини кои придонесуваат за навлажнување, лекување на иритираната и чувствителна кожа. Лесно се прилепува за лицето и е погодна е за сите типови на кожа.

Клучни состојки: Екстракт од Centella Asiatica (15%), натриум хијалуронат, хидролизирана хијалуронска киселина и хијалуронска киселина.

Употреба:

1. По чистењето, употребете тонер за измазнување на текстурата на кожата

2. Извадете ја маската од пакувањето и подеднакво прилепете ја на лицето

3. Отстранете ja по 10-20 минути и тапкајте нежно за да ја овозможите апсорпцијата на остатокот од есенцијата

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Beauty of Joseon Centella Asiatica Calming Mask

150 ден 143 ден