Кошничка 0 x

Product

Benton Goodbye Redness Spot Cream 15g

1.107 ден

Нема на залиха

Кажете им збогум на иритацијата црвенилото и акните предизвикани од заштитните маски. Goodbye Redness Spot Cream на корејскиот бренд Benton ќе ви помоге брзо да го вратите балансот на кожата изиритирана од надворешни фактори и таа повторно да светне со здра#центела

Овој ефикасен крем за спот третман на иритираните делови на кожата на лицето, може да се користи и на целото лице бидејќи е лесен крем со хидратантно дејство. Лесно се апсорбира пружајки интензивно смирувачко дејство, заштита на кожата и баланс на водата и мастите.

Содржи 42% екстракт од азиска центела, 10% каламин, пеперминт и чајно дрво. Нуди здрава формула направена од природни состојки од кои кожата има бенефит и не содржи алкохол, PEG, силикони, минерални масла или било какви контроверзни состојки.

Се препорачува кај:

  • Кожа со црвенило
  • Иритирана кожа
  • Чувствителна кожа
  • Кожа со акни
  • Кожа без баланс на водата и мастите

 

Клучни состојки:

  • 42% азиска центела – Азиската центела се користи како главна состојка во многу мелеми поради познатото смирувачко и лековито дејство врз кожата. Компонентите на овој екстракт се азиатикозид, азиатична киселина, мадекасинска киселина и мадекасозид кои го подобруваат здравјето на кожата, го смируваат црвенилото и иритацијата и го забрзуваат заздравувањето.
  • 10% каламин – Каламинот ефикасно ја смирува кожата благодарение на железниот оксид, неговата главна состојка. Помага во смирување на чувствителна кожа, проблематична кожа. кожа вцрвенета од сончеви зраци или надворешни агресори.
  • Масла од чајно дрво и пеперминт – Овие природни масла имаат смирувачко и разладувачко дејство.

Производот е дерматолошки тестиран.

Производот нема додадени вештачки бои и мириси, а неговата бледо розова боја се должи на природните состојки.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Benton Goodbye Redness Spot Cream 15g

1.107 ден

Нема на залиха