Кошничка 0 x

Product

Benton PHA Peeling Gel 70ml

1.107 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Вenton PHA пилинг гелот пружа пилинг на 2 начини, физичка ексфолијација со целулоза добиена по природен пат и хемиски пилинг со PHA, состојка за пилинг од трета генерација. Овој нежен пилинг гел ја прави кожата чиста, а хијалуронската киселина ѝ ја дава потребната влажност.

Дерматолошки тестирано

Состав: Вода, целулоза, пентилен гликол, коко-каприлат/капрат, глицерин, екстракт од цвет од Chrysanthemum morifolium, церамид NP, натриум хијалуронат, дикалиум глициризат, амониум акрилоил- диметилтаурат/VP кополимер, лакто- бионска киселина, алантоин, пропандиол, каприлен/капрински триглицерид, хидро- гениран лецитин, фитостерил/ октил- додецил лауроил глутамат, натриум глуконат.

Benton PHA Peeling Gel 70ml

1.107 ден