Кошничка 0 x

Product

Beplain Greenful Cleansing Oil 20ml

681 ден 477 ден

Започнете ја вечерната рутина за нега на кожата со темелно чистење со лесното и освежувачко масло 𝗚𝗿𝗲𝗲𝗻𝗳𝘂𝗹 𝗖𝗹𝗲𝗮𝗻𝘀𝗶𝗻𝗴 𝗢𝗶𝗹 на корејскиот бренд 𝗕𝗲𝗽𝗹𝗮𝗶𝗻.

Toa e oдлично масло за миење на лицето кое ефикасно ги чисти остатоците од шминка и вишокот маснотии, ги отстранува мртвите клетки и нечистотиите од кожата. Покрај тоа, екстрактот од мунго грав помага да се зајакне бариерата на кожата и помага да се подобри нејзиниот тон, еластичност и текстура.

Освои 1-во место на Hwahae Beauty Awards 2021 за најдобар нов производ во категоријата на масла, за втората половина на 2021 и 1-во место на Hwahae Beauty Awards 2022 за најдобар производ во категоријата на масла.

Екстрактот од мунго грав помага во чистење на остатоците од шминка, нечистотии од порите и вишокот на себум.

Екстрактот од никулци на мунго грав помага во подобрување на тонот на кожата и текстурата на кожата.

Маслото од семе од зелен чај ја зголемува еластичноста на кожата и ја зајакнува бариерата на кожата.

Не предизвикува иритација и црвенило на кожата. Не остава леплива трага. Завршен е тест за сензитивност на кожата и докажано е дека производот е погоден за употреба кај чувствителна кожа. Производот е сертифицирано вегански.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Beplain Greenful Cleansing Oil 20ml

681 ден 477 ден