Кошничка 0 x

Product

COSRX Pure Fit Cica Smoothing Cleansing Balm 120ml

1.470 ден 1.119 ден

Нема на залиха

Oдржувајте ја кожата беспрекорно чиста и навлажнета со 𝗖𝗢𝗦𝗥𝗫 𝗣𝘂𝗿𝗲 𝗙𝗶𝘁 𝗖𝗶𝗰𝗮 𝗦𝗺𝗼𝗼𝘁𝗵𝗶𝗻𝗴 𝗖𝗹𝗲𝗮𝗻𝘀𝗶𝗻𝗴 𝗕𝗮𝗹𝗺, мек балзам за миење на лицето кој при употреба се топи во свиленкасто масло.

Со леснотија ќе ја растопи и комплетно ќе ја отсрани и најтврдокорната шминка. Совршен производ за оние со чувствителна кожа кои бараат неиритирачко и смирувачко средств за отстранување на шминката и чистење на кожата. Темелно ги чисти затнатите пори за да спречи појава на црнки и затворени комедони и ги отстранува загадувачите од околината.

Овој балзам за миење го комбинира смирувачкиот комплекс Pure Fit Cica-7 со шиа путер не само за да ја смири чувствителната кожа, туку и да ја одржува свежа и добро навлажнета. Исто така содржи екстракт од кокос, природна состојка која нежно ги отстранува сите траги од шминка во еден лесен чекор.

Комплексот Pure Fit CICA-7 еприроден комплекс направен од 7 состојки добиени од центела.

CICA-7 комплексот содржи:

  • азиатикозид
  • азиатична киселина
  • мадекасинска киселина
  • мадекасозид
  • екстракт од азиска центела
  • екстракт од лист од азиска центела
  • екстракт од корен од азиска центела

Дејство на CICA-7 комплексот:

  • Ја смирува иритираната кожа
  • Ја штити чувствителната кожа
  • За зајакнува бариерата на кожата

Направен е со безбедни состојки со зелено (највисоко) ниво на безбедност според EWG. Докажано е неиритирачко со спроведување на дерматолошки тест за чувствителност на кожата.

Употреба: Нанесе од балзамот на суво лице и масирајте нежно за да се растопи. Потоа додадете малку вода и масирајте уште 30 секунди за да емулгира, на крај исплакнете темелно со млака вода.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

COSRX Pure Fit Cica Smoothing Cleansing Balm 120ml

1.470 ден 1.119 ден

Нема на залиха