Кошничка 0 x

Product

Beplain Greenful pH-balanced Cleansing Foam 80ml

1.235 ден 865 ден

Нема на залиха

Најважниот чекор во негата на кожата е чистењето. Ако нечистотијата на кожата и себумот не се измијат темелно и се остават да се акумулираат во порите, тие можат да предизвикаат воспаленија.

Започнете ја утринската рутина за нега на лицето со 𝗕𝗲𝗽𝗹𝗮𝗶𝗻 𝗚𝗿𝗲𝗲𝗻𝗳𝘂𝗹 𝗣𝗛-𝗕𝗮𝗹𝗮𝗻𝗰𝗲𝗱 𝗖𝗹𝗲𝗮𝗻𝘀𝗶𝗻𝗴 𝗙𝗼𝗮𝗺. Тоа е кремаст пенлив чистач кој пружа голема сатисфакција од употребата. Нежен е со кожата, но е немилосрден со нечистотиите. На кожата и ја враќа оптималната pH вредност неопходна за одржување на здрава кожа

Постои причина зошто оваа пена за чистење на лицето е добитник на голем број награди во Кореја. Тоа е една од најнежните и најпријатните пени за чистење кои било кога сте ги пробале. 

Резултатите од завршениот тест покажуваат дека е врши ултра фино чистење кое отстранува 99% од ултра ситната прашина, што докажува дека тоа е производ кој го чисти не само кремот за сончање, основната шминка, туку и ултра ситната прашина.

Содржи 33% екстракт од мунго грав кој помага да се отстранат нечистотиите од порите, но и да се врати изгубената хидратација за да се одржи кожата мека, мазна и еластична.

Исто така содржи и прав од мунго грав кој прави нежен пилинг за елиминирање на мртвите клетки и вишокот маснотии од кожата.

Не содржи вештачки сурфактанти туку сурфактанти на база на амино киселини.Состојките кои се пријателски кон кожата имаат добра способност за чистење и создаваат богата пена со фини меурчиња.

𝗕𝗲𝗽𝗹𝗮𝗶𝗻 𝗚𝗿𝗲𝗲𝗻𝗳𝘂𝗹 𝗽𝗛-𝗯𝗮𝗹𝗮𝗻𝗰𝗲𝗱 𝗖𝗹𝗲𝗮𝗻𝘀𝗶𝗻𝗴 𝗙𝗼𝗮𝗺 има освоено повеќе награди доделени врз база на рецензиите на корисниците на Hwahae, најпопуларната мобилна апликација за козметички рецензии во Јужна Кореја и Olivie Young, најголемиот синџир на козметички продавници во земјата.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Beplain Greenful pH-balanced Cleansing Foam 80ml

1.235 ден 865 ден

Нема на залиха